Humbug

Blog Humbug Josef Havelka
Blog o blogu

Blog o blogu

„Proč nepíšeš svůj vlastní blog?” zeptala se mě nedávno jedno kamarádka. Zamyslela jsem se. Píšu ráda. Svoje myšlenky, zážitky a postřehy taky celkem často sdílím s ostatními na Facebooku a občas tím lidem vysloveně nelezu na nervy. Ale o čem by sakra mohl být můj blog? 

Ze života matky? Těch jsou tisíce, a navíc synek už je docela velkej a mám pocit, že nebyl by moc rád, kdybych na veřejnosti propírala naše každodenní peripetie. Blog o vaření? Mám pocit, že vaječná omeleta, řízky a „čína” v mém podání by nikoho neoslnily. Blog o vysedávání v kavárnách, hodnocení útulnosti interiéru a kyselosti kávy? To nikdo nebude číst a nerozumím tomu. O práci, kterou dělám? O tom píšou jiní, nebo o tom píšu jinam (třeba sem). O životě manželky? To by musel cenzurovat muž, který nemá moc času. O módě? Nejradši nosím džíny a šedivou mikinu. Nehty mám krátké a lak věčně oprýskaný. 

Nevzdávám se a zkouším si udělat rešerši na internetu. Google vyhledal, že mezi nejpopulárnějšími tématy jsou „self improvement”, „health and beauty”, „cars” nebo „design.” Do sebezdokonalování bych se nepouštěla, protože nejsem zrovna motivační typ člověka a často říkám větu „Vždyť je to jedno.” O kráse už jsem se zmiňovala, psát o zdraví si netroufám a na auta už vůbec ne (jezdím v jedenáct let starém vozu Škoda Fabia a když si chci zapnout stěrače na zadním skle, musím postupně mačkat všechny čudlíky). Design mám ráda, ale nevím, co bych o něm psala. 

Jo ale jedna věc je taky prý velmi populární - domácí mazlíčci. Už to bude rok, co nám umřel buldok. Tak že by…? Četli byste to?