Humbug

Blog Humbug Josef Havelka
Srovnávací výzkum: Svět patří padesátiletým páprdům!

Srovnávací výzkum: Svět patří padesátiletým páprdům!


Čas je nádherná veličina. Sice mě štve, že se mi tachometr točí pořád jako zběsilej, ale jinak je úžasné sledovat, jak se mnohé věci tokem času mění. 

Třeba sexuální představy národa. Jak jsem na to přišel? Samozřejmě vědecky. Před patnácti lety jsem provedl první výzkum a dnes ho zopakoval. Výsledky bádání jsem pak následně analyticky pečlivě srovnal. 

Tedy bleskem zpátky do roku 2002. Tehdy jsem pro slavný reportážní týdeník hledal odpověď na otázku: Je větší zájem o muže nebo o ženy? Abych se dopídil k nějakým závěrům, zadal jsem na tehdy vznikající seznamovací servery dva inzeráty: „Sedmnáctiletá atraktivní Eva hledá rozptýlení. Zn. Hořím touhou,“ zněl první. 

Druhý byl stejný, jen rozptýlení hledal místo Evy stejně starý Adam. 

Do večera jsem měl první výsledky, což by, při vší úctě, nezvládla ani ta nejlepší, největší a nejdražší mediální agentura. 

Evě tehdy přišlo 152 nabídek k "rozptýlení", Adam dostal čtyři. Všechny byly od mužů (i ty pro Adama). Než jsem však vynesl závěr (jasné vítězství žen), učinil jsem pro jistotu ještě další pokus. Posunul jsem věkovou hranici a Evě i Adamovi bylo rázem 50 let. 

Tentokrát za stejný časový úsek (1 den) zvítězil na seznamkách strejda Adam (7), paní Eva dostala pouhé dvě nabídky (mlhavě tuším, že k procházkám a posezení v kavárničce nebo tak něco) a dalších asi padesát nepublikovatelných mailů.

Svět patří sladkým sedmnáctkám, zněl jasný závěr z roku 2002.

Tento týden jsem na pár serverů zadal úplně stejné inzeráty. Napřed ty „sedmnáctileté“. Když pominu, že mé vědecké bádání bylo ztíženo nekonečnými registracemi, potvrzováním, únavným odklikáváním milionů podmínek, cookies a spoustou dalších pitomostí (nic takového si z roku 2002 nepamatuju), výsledky byly více než překvapivé. 

Eva dostala 9 nabídek ke kontaktování, ale Adam – a to je k neuvěření – ji zcela jednoznačně deklasoval. Na jeho profil mi přišlo 32 pozvánek k intimnímu rozptýlení. Jedna byla od jakési Jolanty, zbytek patřil mužům.

Napnut vědeckým vzrušením, zadal jsem inzeráty k seznámení s padesátiletou Evou, respektive Adamem. A teď si sedněte na zadek! 

Stará (pardon) Eva si přišla na 45 nabídek k seznámení (no, spíš vyspání) a padesátiletý bačkora Adam? 92 kontaktů! Slovy: devadesát dva kontaktů! A pozor, jen 17 chlapů, všechno ostatní byly ženy, holky, tety, ale navíc, mohu-li soudit, byly pravé a upřímně míněné.

Takže závěrečné shrnutí: svět se změnil a dnes patří heterosexuálním postarším páprdům. Kam se na ně hrabou sedmnáctileté šťabajzny.

Asi vás napadne, jak moc jsou mé výzkumy relevantní. Jestli jsem je trochu nepřihnul, neupravil. Nejsem marketér, nic takového neumím. A navíc! Něco takového by přece padesátiletý obtloustlý strejda nikdy neudělal! A teď už nemám čas, musím letět na rande.