Humbug

Blog Humbug Josef Havelka
Třesení

Třesení

Trumpovo nepodání ruky Merkelové v Bílém domě symbolizuje mediální soumrak doby. Faktem zůstalo, že Trump na závěr setkání, podle zvyklostí, před fotografy a novináři - ruku Merkelové nepodal.

Dalším faktem je, že novináři a fotografové – zvyklí na toto třesení, pokřikovali „handshake!“ a Trump nereagoval, zatímco Merkelová by si prý podle „řeči těla“ případně ráda potřásla… (pokřikování fotografů znám – nesnesitelné, buranské, odpuzující..)

Zbytek pak už byl mediální zeměkoulí dneška. Svět se ponořil do úvah, proč si Trump nepotřásl, co to znamená, že nechtěl podat ruku, před čím je třeba, abychom se naopak třásli my atd.

I v Česku se objevila řada znalců, někteří nám dokonce vysvětlili, že ruku bychom měli podávat, vývoj podávání ruky v Evropě a v USA, jaká zranění ruky si můžeme způsobit při podávání a jaké psychické, problémy a traumata naopak může vyvolat nepodání ruky v okamžiku, kdy to nejvíce potřebujeme…apod.

Až po několika dnech přetřásání této převratné události došlo ke zveřejnění poměrně nudné, krátké zprávy, že Trump možná jen neslyšel, nebo případně neviděl, nebo nevnímal. Informaci podal člověk z blízkého pracovního týmu amerického prezidenta. (viz zde)

S ohledem na Trumpúv věk nelze vyloučit některá jemná omezení smyslových funkcí, až po případnou hluchotu na jedno ucho. Jenže to je náhle nudná, přízemní informace, kde mediální odborníci, političtí teoretici, historici, politologové, znalci Trumpa i Merkelové, koučové rukoutřasu nemají nad čím hloubat, nemohou ukázat spodničky své obdivuhodné „vzdělanosti“, nelze věštit americko - německou válku, konec světa a zejména: není čím plnit papír i web. Zkrátka nuda, krátká zpráva, jedeme dál.


Media běsnící nad pohromou „falešných zpráv“ a jejich ovlivňováním nevzdělané masy pak ve většině, jako horda „vzdělaných“ - vytváří nepatřičné velesymboly, veleudálosti z věcí kterou jsou často možná bezvýznamné. Prostě kačky, pecky, bulvár, clicky, shlédnutí, jsme první! Z hlídacích psů zaběhlá smečka…

Nelze tak vyloučit, že příští válku možná vyvolají novináři. Je proč se třást.