Humbug

Blog Humbug Josef Havelka
Úvod - Rozjíždíme Humbug

Úvod - Rozjíždíme Humbug

Humbug 

První český-skupinový-ekonomicky-marketingově-reklamně-satiricko-filozofický-blog.

Vítejte ve světě Humbugu.

Humbug team

Mít blog je dnes něco jako z kraje devadesátek mít vizitku, kufřík a fialové sáčko. Kdo nemá blog, jako by nebyl. Přiznám se, že jsem docela dlouho váhal. Konec konců, nikdo nehledá další věci na čtení. Dnes je zcela jistě přeinformováno, přeblogováno, přestránkováno a převideováno. Ve světě, ve kterém skrze Vaši oblíbenou stránku můžete za pět dolarů bez problémů poslat telegram Vašemu právě zesnulému příbuznému, či za podstatně více, si nechat do podvědomí vsunout zkušenost únosu od mimozemšťanů, nebo se přihlásit do celoplanetární společnosti pitomců, je zcela jistě jedno zda-li se objeví nějaký další blog či ne. Obzvlášť, když jste právě dočetli nejnovější příspěvek na Vašem oblíbeném blogu “About ugly Renaisance Babies”. Názory jsou k mání hned v tuctu a nestojí ani tu pověstnou babku. Pouze Váš čas.

Takže dvě rychlá fakta:

1. Zde najdete vše, co jste nepotřebovali vědět. Nic vám tedy nemůže scházet, když to nebudete číst.

2. Jak rychle zjistíte, on to není tak úplně pouze můj blog.

Sám bych do toho nešel, nicméně “with a little help of my friends” je to najednou úplně něco jiného.

A koho jsem pozval? Jsou to mí spoluputovníci za posledních 20 let. S každým z nich jsem něco dělal: agenturu (Vilém Rubeš, Martin Charvát, Tomáš Hrivnak), časopis (Jan Kraus), internetový obchod (Láďa Trpák), průzkum Životního Stylu (Lukáš Vynikal), poradenství (Jakub Horák) či jsme jednoduše pracovali pro stejný barák (David Navrátil). Každý z nich je profík ve svém oboru, ale hlavně, každého z nich si velmi vážím jako fajn člověka.

Toho, že se rozhodli sem přispět, si velice cením a děkuji jim za to.

Těm bystřejším z vás jistě neuniklo, že jsme pro vaši lepší orientaci vytvořili jakési kategorie jako třeba #unasdoma (zajímavosti z českých luhů a hájů), #flateric (bláznivý svět reklamy) či #funkybusiness (zvláštnosti z života korporací).

Najdete zde i #ohlednutizabudoucnosti. S největší pravděpodobností vám bude ten materiál, který najdete v této rubrice, připadat trochu zvláštní. A budete mít pravdu. Jsou to věci, které jsem psal někdy mezi lety 2000/2001. Čili pro řadu z vás v úplném pravěku. Přesto jsem je zde přichystal. Vedlo mě k tomu hned několik důvodů:

1. Více věcí na čtení pro vás bez výrazné námahy z mojí strany :-)

2. Pamětníci mohou ukápnout slzu nad dobou jejich mládí

3. Mládež se může něco přiučit

4. Dají se ověřit má proroctví

5. Spousta věcí platí nadále i dnes

Takže, proč ne. Enjoy.